Z ničeho nic nestartuje

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Patrez » pondělí 28 červenec 2014, 13:09

Ahoj, prolézám už 2 dny internet s nadějí že něco najdu a nic, tak to písnu sem, třeba se nějaké dobrá duše najde pomůže mi vyřešit pro mně velice svízelný problém :)
Předevčírem jsem se rozhodl udělat výměnu oleje a filtru na svém domíkovy. Vytlačil jsem motorku před barák, po X měsících stání v garaži chytla jedna radost. Ohřál jsem motor, ať lépe vyteče olej a přejel jsem za barák, kde jsem jej chcípnul a začal měnit olej. Bohužel jsem při nalévání nového oleje přelil a část oleje mi stekla po rámu až na motor (asi to nemá vliv, ale raději to uvádím). Po nalití jsem chtěl motor opět natočit, ať si "natáhne" nový olej, ale nic se nekonalo. Nechal jsem ho tedy ještě chvilku stát a zkusil to znovu a zase nic. Zkusil jsem to později ještě asi 10x a ani ťuk. Baterka už to přestávala dávat, tak sem jí dal na nabíječku, ať se vzpamatuje. Za cca 3hodiny jsem to zkoušel znovu (bohužel jsem se později od kamaráda dozvěděl, že startovat to s nabíječkou je u Hondy velkej potencionální průser :( ) Vytočil jsem svíčku a zkusil jiskru. Při zmáčknutí startéru to hodí jednu jiskru a konec, motor dál točí, ale další jiskra se nekoná. Někdy teda ještě po uvolnění startovacího tlačítka, když se motor dotáčí to ještě jednu jiskřičku hodí. Kontakty jsem prošel a očistil a už nevím kudy kam. Napadlo mně zkusit jinou cívku, ale origo na domino náhradní nemám a nevím, jestli můžu použít na zkoušku jinou, ještě se mi tady válí jedna z eMZety. Napadlo mně ještě nějak proměřit výstupy ze zapalování, ale nevím co mám kde naměřit, abych vyloučil závadu na něm ;) Když by si někdo z Havlíčkobrodska chtěl udělat výlet a pomoci mi s tím, bylo by to ideál :) Na benzín bych samozřejmně dal ;)
Patrez
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 2
Registrován: pondělí 28 červenec 2014, 12:27

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Alfik » pondělí 28 červenec 2014, 20:29

Zkusil bych ještě CDI.Ideální by bylo vyzkoušet z jiného stroje.
Startování s nabíječkou,či kabely z auta mi nikdy nedělalo problém a baterka to ani nezaznamenala.
Škoda že jsi nenapsal třeba v sobotu,myslím že několik lidí se ze srazu vracelo tvým směrem.Já bych ti asi moc nepomohl,páč už nemám Domíka.
Nezbyde ti asi nic jiného než sehnat jinou cívku(což je asi levnější než CDI)
Snad se někdo z blízka najde a ozve se.
Jinak počti ještě sekce o CDI,třeba ti to též pomůže.
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Wáca » pondělí 28 červenec 2014, 21:06

taky bych skusil jinou cívku i CDI, od někoho z okolí poprosit o jedno odpoledne aby jsi to vyzkoušel. Jinak startování přes kabely se neboj ;-)
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Patrez » pondělí 28 červenec 2014, 21:12

díky pánové, ta jiná cívka mě napadla, ale zatím nevím kdo v okolí by tady mohl mít domino :) Myslíte, že by šla zkusit cívka z 250 eMZety ( tu tady mám) nebo bych si mohl ještě přidělat nějaké další problémy? :)
Patrez
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 2
Registrován: pondělí 28 červenec 2014, 12:27

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Patrez » úterý 29 červenec 2014, 16:14

Ještě mě napadlo zkusit přeměřit odpor na indukční cívce, jestli není prošlehnutá. Nenašla by se dobrá duše, která by mi proměřila svojí zdravou cívku nebo neví někdo z hlavy jaké hodnoty bych měl naměřit? :-)
Patrez
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 2
Registrován: pondělí 28 červenec 2014, 12:27

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Petrs » úterý 29 červenec 2014, 18:28

Zkus vyčistit konektor na rámu co jde od snímače otáček do cdi . Já ho měl zaolejovanej a motorka dělalala co chtěla, jednou blbě startovala pak zase střílela do výfuku a chcípala,tak jsem ho zrušil a dráty spojil natvrdo a je klid.
Uživatelský avatar
Petrs
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 46
Obrázky: 0
Registrován: úterý 26 červenec 2011, 21:54
Bydliště: Malá Hraštice

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Patrez » úterý 29 červenec 2014, 21:29

petrs. píše:Zkus vyčistit konektor na rámu co jde od snímače otáček do cdi . Já ho měl zaolejovanej a motorka dělalala co chtěla, jednou blbě startovala pak zase střílela do výfuku a chcípala,tak jsem ho zrušil a dráty spojil natvrdo a je klid.


konektory jsem tan našel "poblinkaný" 3 kusy, tak jsem je rozpojil a vyrachtal v benzínu a hned pořádně profoukal. Který by to měl být? Jinak i po vyčištění všech 3 konektorů, které jsou na ráně pod otvorem pro nalití oleje je to furt stejné ;)


Ještě jsem našel jeden potencionální problém viz. obrázek dole. Kam by to tou bužírkou mohlo až dotéct a který kryt mám schodit, abych to prověřil? :) Popřípadě, čekají na mně nějaké nástrahy? :) Domino jsem v životě rozebrané neměl a ani jsem to neviděl :( eMZetu už umím po slepu, ale domíka jsem rozdělávat 10 let nepotřeboval :) Krom teda seřízení ventilů a výměny oleje a pneumatik :D

Obrázek
Patrez
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 2
Registrován: pondělí 28 červenec 2014, 12:27

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Petrs » středa 30 červenec 2014, 14:53

Ty dva dráty v izolační bužírce která chrání dráty před teplem vedou do pravé části motoru k čidlu polohy kliky (snímač otáček)který je uvnitř motoru a je v olejové lázni v tom bych problém nehledal. Jedině že by čidlo bylo vadné ale jak ho změřit netuším nevým jeho hodnoty odporu při sepnutí :( Tak hodně zdaru v dalším bádání. když mě něco napadne písnu.
Uživatelský avatar
Petrs
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 46
Obrázky: 0
Registrován: úterý 26 červenec 2011, 21:54
Bydliště: Malá Hraštice

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Patrez » středa 30 červenec 2014, 20:44

petrs: děkuji za info ;)

při prolézání konektorů jsem dolezl i k pojistkám a docela mně zděsilo následující. Místo jedné pojistky tam je nacpaná nějaká dioda ( nebo co to je). Je to tak normální, resp. má to někdo taky? :) Jak jsem tuším psal dříve, a motorka mi sloužila přes 10 let bez jediné závady, tak se sní teď vlastně teprv seznamuju :D

Obrázek

Jinak zkusil jsem obyčejným multimetrem změřit napětí na svorkách ind. cívky a stále 0,0 Voltů, ani se to nehlo (při startování).
Patrez
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 2
Registrován: pondělí 28 červenec 2014, 12:27

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Petrs » středa 30 červenec 2014, 21:16

Dioda je v pořádku ještě mě napadlo co chcípák na řídítkách nebo kontakt policajta. Kamarád měl taky problém se startem někdy se jí opravdu nechtělo , jednou jsem se tady na foru něco o tom přečetl a když jsem byl u něj na kávě tak jsem zkusil domíka nastartovat bez stojánku a ejhle chytil na drc. za zkoušku nic nedáš. Šel bych po elektrice od těch jednoduších věci pojistky,chcípák,stojánek já osobně když jsem řešil závadu tak z toho vzešla naprostá banalita. Držim palce
Uživatelský avatar
Petrs
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 46
Obrázky: 0
Registrován: úterý 26 červenec 2011, 21:54
Bydliště: Malá Hraštice

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Patrez » středa 30 červenec 2014, 21:26

chcípák jsem proměřil ohmmetrem, ten je OK :) Snímač u stojánku - dobrý nápad, zítra změřím a testnu :)

Ještě se zeptám, ta dioda tam je k čemu? Může to dělat ona, když by byla špatná? Mohu jí nějak zkontrolovat/změřit a co mám popř. naměřit? :)

Asi se moc ptám, ale beru to tak, že na otázky jsou odpovědi a odpovědi jsou potencionální řešení :D
Patrez
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 2
Registrován: pondělí 28 červenec 2014, 12:27

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Petrs » středa 30 červenec 2014, 21:51

Ta dioda to ti přesně neřeknu ale asi nějaký usměrnění napětí v autě je to přímo na alternátoru a tady je altík v oleji tak asi proto.diodu změř pomocí měřáku jestli máš klasiku digi měřák tak by tam mělo bejt označení dioda, jedním směrem propouští a když přehodíš měřící kabely tak by neměla propouštět.
Uživatelský avatar
Petrs
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 46
Obrázky: 0
Registrován: úterý 26 červenec 2011, 21:54
Bydliště: Malá Hraštice

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Wáca » čtvrtek 31 červenec 2014, 17:00

Žádná dioda nebo co to je tam být nemá. dej tam normální pojistku co tam patří. buď to tam bude napsany nebo koukni do manuálu.
pak se ještě koukni jestli ti nepřeskročily rozvody. to se stalo mě o 3 zuby.
..a nechytne ani na roztlačení?
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Petrs » čtvrtek 31 červenec 2014, 18:17

Wáca píše:Žádná dioda nebo co to je tam být nemá. dej tam normální pojistku co tam patří. buď to tam bude napsany nebo koukni do manuálu.
pak se ještě koukni jestli ti nepřeskročily rozvody. to se stalo mě o 3 zuby.
..a nechytne ani na roztlačení?

Tak to je divný já tam tu diodu mám taky a kamarád taky.
Uživatelský avatar
Petrs
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 46
Obrázky: 0
Registrován: úterý 26 červenec 2011, 21:54
Bydliště: Malá Hraštice

Re: Z ničeho nic nestartuje

Příspěvekod Patrez » čtvrtek 31 červenec 2014, 20:27

wáca: když by to přeskočilo, tak to přece jiskru hází, ne? Ale při jiném natočení kliky. Nebo se pletu? Mně to hodí 1 jiskru a šlus, startér motá vesele dál, ale další jiskra se nekoná. Když startér uvolním a znovu zmáčknu, tak to zase hodí jenom 1 jiskru.

Petrs: tak to rád čtu :) už jsem se lekl, že tam mám nějakou exotiku :D
Patrez
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 2
Registrován: pondělí 28 červenec 2014, 12:27

Další

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron