NX 650 - starter neotočí

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod Joker » středa 15 říjen 2014, 21:06

Ahoj, mám trabl. Měnil sem těsnění pod válcem a když jsem složil moto zase zpátky, tak jsem chtěl natočit, starter asi 2x převalil motorem a pak už nic. Těď to při startu jen cvakne (asi relatko). Zkoušel sem to natočit přes auto, ale baterka je v ok, takže tim to neni. Když jsem moto roztáh za autem (hodne divoka zaležitost) tak mi strasne cvaka ventil. Může to mít nějakou spojitost? Předtim než jsem motor zadeklovak tak měly všechny ventily předepsanou vůli, jen pravej přední (pohledem z posedu na moto) jsem musel oproti předešlýmu nastavení mrtě povolit a přijde mi, že zrovna ten zase klepe. Ostatní ventily byly i po opětovným složení motoru celkem na stejných hodnotách jako před rozebráním. Může na to mít vliv třeba dekompresor? Nebo mám rovnou shánět novej starter?
Joker
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 19
Registrován: pátek 25 duben 2014, 12:34

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod Standa » čtvrtek 16 říjen 2014, 06:24

Zdar, ten pravej přední má dekompresor, takže to s tím může mít spojitost, prostě sundej víčko jen na tom pravým předním(nemusíš ani nic rozebírat) a zkontroluj a nastav na něm vůli znova(správnej postup je tu popsaný).
Měl si už prozřít když si to "musel mrtě" povolovat.
Ps: roztahováni za autem? vždyť doncek jde dobře roztlačit :!:
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod Joker » čtvrtek 16 říjen 2014, 10:29

No, to sem si myslel, ale tak preci bych to nezadekloval se špatnou vůlí. Hele, tak to nemůžu souhlasit. Ve dvou lideh ani cuk a to jsem to roztlačoval na 3 a pak na 4. Vždy jen trochu blafnul a silnice byla samá čára jak šla zadní guma smykem. Kdyby fungoval dekompresor, tak to pujde natočit starterem? Je mi divný, že by jen tak z ničeho nic odešel starter. Ale jinak dík za reakci :-bay
Joker
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 19
Registrován: pátek 25 duben 2014, 12:34

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod peca » čtvrtek 16 říjen 2014, 12:58

Tak pokud se ti netočí starter tak to asi ventilem nebude. Leda že by nešel volně protočit motor (např. že by ti narážely ventily na válec).
Každopádně ten dekompresor eště zkontroluj (viz. návod na seřízení ventilů nekde na fóru). Řekl bych žes nebyl na T (před seřízením necvakl). Při roztlačení ti to chytlo, a jelo (s klepáním)?
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod Standa » čtvrtek 16 říjen 2014, 14:11

No pokud dekompresor neudělá dekompresi, tak startér nemusí mít sílu utočit motor (proto je to tím dekompresorem vybavené) A pokud to šlo i blbě roztahnout (se smykováním kola), tak to také může nasvědčovat větší kompresi než je pro start vhodné
(PS: jsem při své lehké váze schopný dominátora svépomocí roztlačit na polňačce, po rovině)..

Zkus nejdřív vyndat svíčku a protočit motor, zda se tam nepotkává ten ventil, což se mne osobně nezdá(protože pokud bys to sestavil jinak, měl bys vůle rozhozené na všech ventilech-1vačka, jediné co by v tomto případě mohlo způsobovat kolize pístu a ventilu je povysunuté ventilové pouzdro), a pak ověř ,zda jsi nevhodně nastavenou vůlí ventilu, ten dekompresor nevyřadil z činosti.
Dej vědět
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod Joker » čtvrtek 16 říjen 2014, 20:06

>peca: bylo to presne na T, zkousel jsem i ouvrat při vyndaný svíci a bylo to v ok

>standa: motor jsem protocil (racnou pres sroub na levy strane) mockrat pri seřizování vůlí na ventilech a potom i vlasne po seřízení. Vůle byly dobře nastavený na všech ventilech, ale jak už jsem psal, na třech ventilech jsem vůli dolaďoval jen minimálně, kdyžto u pravýho předního mrtě moc. Jinak po roztažení autem motorka normálně jela. Když celkem hodně klepal ventil, tak jsem tomu nechtěl dávat na //cenzurováno// a jel jsem jen na 1-2, ale moto táhla jak cyp a určitě se to nepotkalo. Přijde mi že starter v řiti nebude. Zkusím prvně kouknout na vůli toho pravýho předního, pak asi kouknu na všechny a když to nepomůže tak zkusím shodit vačkovou hřídel. Pak napíšu jak to dopadlo.

Kdybyste měl ještě někdo nějakej tip, tak sem s tim. Motor už jsem dal dohromady asi 2x a vždy šel jak pila, proto nevím co se mohlo posrat teď.
Joker
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 19
Registrován: pátek 25 duben 2014, 12:34

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod stepan_enduro » čtvrtek 16 říjen 2014, 22:25

mrtě jsi to povolil=zrušil funkci dekompresoru=starter neutáhne kompresi, velká vůle dělá rámus
...kdo se ráno nestydí, ten se večer nebavil...
Uživatelský avatar
stepan_enduro
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 43
Obrázky: 10
Registrován: pondělí 27 leden 2014, 15:04
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod kozzy » pátek 17 říjen 2014, 14:24

Já jsem jeden čas jezdil úplně bez dekompresoru a startét s tím moc točit nechtěl. S úplně novou a 100% nabitou baterkou tak dva až tři pokusy, pak už jsem musel roztlačovat, a taky to smykovalo lak blázen, takže bych hledal chybu v tom dekompresoru.
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod Alfik » sobota 18 říjen 2014, 08:29

Tak zkontrolovat starter je to nejjednodušší,drží na 2(?)šroubech,nebo stačí oddělat přední kryt a vyndat ozubená kolečka.
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod Domes NX 650 » sobota 18 říjen 2014, 11:22

Presne jak psali kluci veskerej problem je v dekompresoru holt si to spatne seridil to se stava... seridit znovu uz jak je tu na foru popsany.Ja osobne sem daval 0,15 jak saci tak vyfukovi a vse ok.Musis pri otaceni sliset cvaknuti dekompresoru a najet na znacku T pak seridit.Psalo se tu o otoceni zpet ale to sem nedelal a myslim si ze je to blbost.Uz sem serizoval na domousi x krat ventily a nikdy nebyl problem jak z cvrlikanim ventilu tak dekompresoru.
Domes NX 650
 
Příspěvky: 24
Obrázky: 7
Registrován: pondělí 02 září 2013, 20:59
Bydliště: Kosek od Litovle

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod Joker » sobota 18 říjen 2014, 12:24

Tak prvni problme vyresen, predtim sem asi //cenzurováno// tocil motorem na druhou stranu, proto mi nesel ten ventil s dekompresorem nastavit, ted uz je to v ok a vule je dobra, ale porad mi neotoci starter. Jen relatko cvakne a vic nic. Zkusim ho vyndat napojit natvrdo, jestli se pohne. Moto uz jde i celkem roztlacit :)

Vsem dekuji za rady :-bay
Joker
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 19
Registrován: pátek 25 duben 2014, 12:34

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod Joker » sobota 18 říjen 2014, 13:39

Starter už zase točí...Prošel a poutahoval jsem všechny dráty, vyndal a očistil pojistku u relátka. Jinak tam mám 30A a na obalu je napsaná 20A. Jaký tam máte vy?
Joker
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 19
Registrován: pátek 25 duben 2014, 12:34

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod Joker » sobota 18 říjen 2014, 16:57

Asi sem to zakřiknul, pač po ujeti cca 200 km uz jsem opet nenatocil :) Za se jen cvaka relatko. Muzou bejt v hajzlu uhliky? Nebo jak se nejlip odhali jesli je chyba na relatku bo na starteru?
Joker
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 19
Registrován: pátek 25 duben 2014, 12:34

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod Alfik » neděle 19 říjen 2014, 17:55

Pokud vyndaný startér točí normálně a v zátěži cvaká relátko,pak bude problém v relátku.Ono totiž,svině,neodejde hned,ale dává si na čas.To už ale zabíháme jinam a nechme tedy moderátory spát a pohledej vlákna(mimo jiné i moje) o relátkách.Řeší se tam i náhrady.A startér ti změří i autoelektrikář.A pak je samo ještě možnost najít někoho blízko s Dominem a popřehazovat dotčené díly.
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: NX 650 - starter neotočí

Příspěvekod Joker » neděle 19 říjen 2014, 18:09

No, kdyz sem to uplne prvne rozebiral, resp. jsem mel sundany viko od prevodovyho ustroji od starteru a vyndany vsechny kolecka, tak taky jen cvakalo relatko. Potom jsem poutahoval vsechny mozny kontakty a najednou zacal starter tocit (naprazno). Myslel jsem si ze zahada byla vyresena, takze jsem vse slozil zpatky a skoro celej den sem startoval pomoci starteru, ale ted uz to zase jen cvaka, takze roztlacuju :). Starter vyndám a dám ho někomu kdo do toho dělá.

Díky za připomínky :)
Joker
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 19
Registrován: pátek 25 duben 2014, 12:34

Další

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron