STK

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

STK

Příspěvekod Jaffa » středa 17 únor 2016, 11:31

Dotaz hlavne na ty, kteri maji dominatory vselijak upravene, prestavene a tak podobne.. Mate uz letos zkusenost s STK? Mam dominatora predelaneho celkem k nepoznani a ted koukam, ze se nejak obecne plasi ohledne novych STK, ze se ty motorky foti, porovnavaji s puvodnim stavem a kdyz neco nesedi tak smula.... Fakt to mam kvuli technicky prestavet zpatky, nebo to mam risknout a zkusit projit tak jak to je?

Diky, Jaffa
1033
Jaffa
 
Příspěvky: 58
Obrázky: 25
Registrován: pátek 15 duben 2011, 07:00

Re: STK

Příspěvekod Alfik » středa 17 únor 2016, 19:26

Tak na motorkářích se na to dívají tragicky.Zase to bude kus od kusu(myslím stk)Máš to všechno homologované?Tak by snad neměl být problém ne?Nebo je někde v zákoně,že nemůžeš udělat přestavbu?A na stk budou mít fotky všech existujících motorek a budou koukat do nějakého katalogu?
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: STK

Příspěvekod Alfik » středa 17 únor 2016, 19:30

Když na to koukám,tak u tebe bych tipoval problém s výškou zadního,,blatníku"a možná i předek.Na masku není vidět,a výfuk je homo?Možná i zadní guma se nebude líbit(i když já měl ještě horší na varanovi a technikovi to divný nepřišlo.
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: STK

Příspěvekod Jaffa » středa 17 únor 2016, 22:01

No prave, jak to sleduju na motorkarich tak z toho mam celkem vitr..
A doted se mi nepovedlo zjistit verohodny info jestli maji nejaky katalog k porovnani nebo ne. Udajne se cela motorka foti a jde to do databaze ke ktery ma pak pristup PCR pri kontrolach ( tim se asi resi to, ze nekdo na technickou motorku uvede do stavu kdy projde a potom to ocese, pripadne da nehomologovany vejfuky a tak..) ale prijde mi podezrely, ze by ta technicka byla az takovy scifi ...
Dily na motorce mam vsechny homologovany, je to slozeny teda asi z peti motorek, ale vsechny jezdej normalne v provozu... Maska je z Xl600R vcetne svetla, takze to by problem bejt nemel...
Motorka je vysoka, to jo, ale kdyz by bylo nejhur tak ji muzu pustit asi o 7cm dolu... kdyztak pred STK nastavim perovani na nejmekci, at si to trochu sedne :)

A gumu planuju stejne prezout, tohle uz je KO..
Jaffa
 
Příspěvky: 58
Obrázky: 25
Registrován: pátek 15 duben 2011, 07:00

Re: STK

Příspěvekod Alfik » čtvrtek 18 únor 2016, 12:32

A co takhle zajít na nějakou stk,tam tak nějak nezávazně pohovořit s technikama.Ale pak nejít na tu samou stk s upravenou motorkou.Logiku by mělo,že policie bude koukat na nějakou databázi,ale je to vůbec v jejich technických možnostech?Zastaví tě hlídka.Mrkne na motku,usoudí že to tak vypadat nemá,půjde do auta,bude na nějakém noťasu nebo na čem zkoumat v datábázi vzhled motorky?Bude mít v databázi základní model od výrobce,technickej list....?Kdoví.Asi nezbude nic jiného těm,co mají nějak upravené motky,to risknout,jít na technickou a doufat že tam nebude nějaký blb.Ostatně,většina lidí ví kam jezdit aby tam nebyli blbci a kde to má tak nějak rád a kde se s nima dá nějak mluvit.Něco neukecáš,to dá rozum,na druhou stranu bezpečnost je taky dobrá.Nechal bych tomu čas,všechno otupí,poleví ta aktivita,páč na stk kde každé druhé auto nebo motku vyhodí za pí.....y asi moc klientely mít nebudou.Nebo tam zajeď a čekej jak dopadnou jiní.No a pak sledovat ty různý fora,kde se to řeší,ale pravda je vždycky někde uprostřed.
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: STK

Příspěvekod vko » úterý 23 únor 2016, 20:44

Už léta jezdím na jednu STK u nás ve městě. Když jsem si nebyl něčím jistý, zajel jsem tam a technik mi řekl, že to pude nebo co je potřeba udělat. Myslím, že to je fakt nejjednodušší metoda :D
vko
 
Příspěvky: 20
Obrázky: 4
Registrován: sobota 20 únor 2016, 18:18

Re: STK

Příspěvekod Hroch » čtvrtek 25 únor 2016, 15:57

Dovolím si popsat v pár bodech to, o čem jste - jak by řekl Alfík - tlachali (užitečně).
Stav při kontrolách po 1.1.2016 je asi takovýto:
1. Porovnání s původním stavem
Do porovnání s původním stavem se může pustit jen někdo, kdo to zná. Asi většina techniků pamatuje kývačku nebo JAWA 634, takže pozná, že je tam něco jinak, než v sérii. U našich strojů by to ale musel být opravdový fanda značky/typu, aby poznal např. jiný zdvih tlumičů pérování, jinak umístěné nebo jiné osvětlení. Původní stav nikde není zdokumentovaný, pominu-li např. databázi základních technických popisů, která obsahuje pouze data, ne fotky.
2. Homologované komponenty
Zase – zaměří se na to, co může jednoznačně poznat, tj. homologaci „e“ nebo „E“ na tlumičích výfuku, homologaci na všech světlech a odrazkách, homologaci na zrcátkách… Do dalších věcí se pouštět nikdo nebude, myslím si.
Pozn.: Byl jsem na STK dvakrát v době, kdy mi díky uříznutému zadnímu blatníku předchozím majitelem chyběla zadní odrazka – nikdo si toho nevšiml.
3. Přestavba v zákoně
Ano, zákon č. 56/2001Sb. v posledním znění obsahuje ustanovení o přestavbě. Přestavět jde motocykl hromadně jako typ (řeší např. firma zaměřující se na snížení výkonu kvůli „malému“ ŘP), případně individuálně (řeší se přes odbor dopravy příslušného místního úřadu, který předepíše podmínky přestavby) . Za přestavbu se považuje to, jak je to v § 73 zákona (někam pověsím dodatečně).
Pokud by byla na motocyklu provedena povolená přestavba, musí o tom být zápis ve velkém TP.
4. Katalog k porovnání
To je možná hudba budoucnosti. Zatím nic takového neexistuje ani pro policii, ani pro STK. Něco podobného už pár let funguje ve vyspělé Evropě, tj. na západ od našich hranic. Tam mají technici STK opravdu k dispozici např. databázi nejčastějších závad na značce/typu vozidla, alternativní rozměry pneumatik, schválené doplňky (výbavu), spoustu fotek, technických údajů. U nás je to bída. Ale technici STK to můžou řešit v případě nejasností např. rychlým telefonickým dotazem u zástupce výrobce, hlavně teď, po 1.1.2016… 
Co je novinkou, je nedávno vydaná publikace od CSPSD – viz http://www.cspsd.cz/166-nove-publikace, kterou můžou používat pracovníci provádějící silniční kontroly.
Pozn.: Ještě jsem jí nečetl, ale brzy budu..
5. Foto
To, že se dneska na STK fotí, je hlavně proto, aby se ověřila přítomnost vozidla na lince STK v danou dobu. Díky tomu může ministerstvo dopravy kontrolovat nejen to, že tam auto opravdu bylo (fotí se i VIN, štítek...), ale i provedení vozidla. Proto od 1.1.2016, kdy tahle povinnost začala, se začala vyhazovat auta s neschválenými rámy, koncovkami výfuku, černými fóliemi všude, nepovolenými světly (kamión – např. 8 párů dálkových světel), silnou korozí karosérie, nečitelným VIN apod.
Že by ale někdo z fotky motocyklu z linky STK dokázal porovnat, že blikače v době nehody nebo silniční kontroly neodpovídají blikačům v době průjezdu linkou STK, si nemyslím, navíc tyhle fotky jsou jen na serveru MD ČR, nejsou k dispozici policii při silniční kontrole.
6. Světlo XL600R
STK zkontroluje upevnění, umístění, počet, barvu, homologaci, viditelnost, příp. stav (korozi paraboly apod. ). Už málokdo se ale pustí do diskuse, jestli tohle světlo na typ motocyklu patří – těžko může bez podkladů říct, jestli někdo někdy (např. i v cizině) na to neměl třeba národní (německé) schválení TÜVu.
7. Databáze
Jak říkám, zatím je toho minimálně. Někdy technici můžou využívat stránky MD ČR, kde jsou pověšena různě užitečná stanoviska výrobců nebo jejich zástupců – viz http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... yrobcu.htm
Volně přístupné, tedy i pro nás, jsou i tzv. Instrukce pro STK – viz http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... ro+STK.htm
8. Hlídka policie, databáze na silnici
Asi už jsem všechno popsal nahoře…Zatím nic, kromě nové publikace a kromě základních údajů, které jsou v registru vozidel.

Pozn.: Můžete s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.. :)
Uživatelský avatar
Hroch
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 0
Registrován: pátek 05 červen 2009, 14:09
Bydliště: Benešov

Re: STK

Příspěvekod gallex » čtvrtek 25 únor 2016, 22:00

https://www.fac........ podporte cesky klub dominator :hura:
gallex
 
Příspěvky: 5
Registrován: neděle 13 duben 2014, 21:05

Re: STK

Příspěvekod rastakvajanasta » čtvrtek 25 únor 2016, 22:03

Hrochu děkujeme za zprávu! Pohled člověka "zevnitř" je nejužitečnější. :_OK:
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: STK

Příspěvekod Alfik » pátek 26 únor 2016, 08:01

....a tak je to správné,protože tak to má byt....
Já myslím,že třeba na motorkářích se to zbytečně nafukuje.Jasně že budou na stk lidi,který budou prudit(jako je najdeme všude)A to focení?Já si pamatuju,že na stk v Drásově(?)mi auto fotili už kdysi před lety.Ale tam šlo o jakési krytí se pro případnou kontrolu jako teď.Kdysi tam totiž měli nějaký prů..r s falešnými stk.Takže já bych řekl,že z toho tak nějak nemám strach.Spíš mě štve jak to zdražili a kam až to půjde.
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: STK

Příspěvekod Standa » pátek 26 únor 2016, 14:36

gallex píše:https://www.fa...... podporte cesky klub dominator :hura:

Ehm, dělám to nerad, ale takhle tu zasírat vlákna, to po tobě potom někdo z moderátorů musí pročistit a proto jsis právě vysloužil BAN! Pokud zde budeš chtít nadále přispívat, podotýkám že podle pravidel, tak mi napiš určitě se domluvíme.
Standa
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Re: STK

Příspěvekod Jaffa » pondělí 29 únor 2016, 18:42

Panove mockrat diky za vycerpavajici info (predevsim Hrochovi :) ), hned v tom mam jasneji a nemam z toho takovy vitr.
V mem konkretnim pripade by tedy nejvetsi bubak mohly byt vyssi zdvihy tlumicu, pokud si toho nekdo vsimne, tak neni takovy problem to posadit na origo tlumice a nechat motorku klesnout...
STK mi plati do konce brezna, tak tam s tim zavcas vyrazim a dam potom vedet jak jsem pochodil ..
Jaffa
 
Příspěvky: 58
Obrázky: 25
Registrován: pátek 15 duben 2011, 07:00

Re: STK

Příspěvekod Hroch » úterý 01 březen 2016, 14:44

Jenom pro doplnění nebo upřesnění:
Asi jsem nezdůraznil, že se kontroluje především to, co je dobře vidět a navíc je možné to porovnat s údaji v TP - teď myslím hlavně na rozměry pneu a ráfků. U nás má ale málokdo jiné než z fabriky, myslim si.
A k tlumiči výfuku - pokud je jiný než originál, mělo by na něm být označení - schvalovací značka, např. e1*97/24*1234*01.
Koho by víc zajíimalo, jak se takový typ motocyklu schvaluje, pak může studovat evropskou směrnici pro schválení typu: http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ ... 09&from=CS
PS: Jak řiká Alfík, je dobré mít na STK někoho, kam se dojedeš "ukázat" a poradit.. :)
Uživatelský avatar
Hroch
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 0
Registrován: pátek 05 červen 2009, 14:09
Bydliště: Benešov

Re: STK

Příspěvekod peca » úterý 17 květen 2016, 10:40

Huráá, zes na 2 roky pokoj. Proběhlo to úplně v klidu. Technik si ho enom nafotil šikmo ze předu a zadu, vin, štítek na rámu, tacho, dotaz na lékárničku a tradáá. 400 peněz. Ale můj strojek vypadá až na plexi podložené nenápadně homemade dílem sériově. Za mnů jel kluk s dost překopaným naháčem (např. jiné světlo, zrcátka,...) a neslyšel sem že by ho za neco jebal ale nebyl sem tam do konca tak nevím.
Tu je nejaký psaní o STK http://valkyrieriders.rajce.idnes.cz/ST ... minky_2016
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: STK

Příspěvekod Jaffa » pondělí 25 červenec 2016, 08:13

POZOR, POZOR , nastal prulom :)

Bracha uspesne absolvoval STK se svoji stavbou dominatora http://www.motorkari.cz/motorka/?mid=61748&act=moto-denik-detail&ddid=57473 a po nekolika malo lehkejch zadrhelech prosel, tudiz jsem ho vyslal na STK i se svoji motorkou a doufal, ze to ukeca...povedlo se, technik se pry pousmal nad stavem tacho 77tis.km a prohlasil, ze jediny co je na ty motorce puvodni jsou predni tlumice (nemel pravdu, jsou z XR650R), chtel videt povinnou vybavu a po tom co mu bracha vytrel zrak obsahlou vybavou zadni brasny tak to domavnul a dominator prosel ... :banana:
takze trikrat hura, ono to asi s tema technickejma tak horky neni :)
Jaffa
 
Příspěvky: 58
Obrázky: 25
Registrován: pátek 15 duben 2011, 07:00

Další

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron