Nenastartuje

Užitečné rady, o kterých byste měli vědět - silniční zákon, první pomoc, dopravní předpisy v okolních státech, apod.

Nenastartuje

Příspěvekod Domino650 » středa 06 červen 2018, 23:13

Ahoj, mám problém, mám Dominátora 650, r.v. 1991, včera jsem byl na výletě, ujel jsem 300 km v pohodě, pak jsem si chtěl odpočinout na pumpě, ale pak už jsem to nenastartoval. Toci to, ale nechytne, ani na roztlaceni, vyndal jsem fajfku a zjistil jsem, ze nehazi jiskru. Uz delsi dobu mi pri zatoceni riditek doprava (kdyz stojim napr na parkovisti) motor vypne. Myslite ze to treba mohl byt nalomeny nejaky kabel, ktery se ted uplne zlomil a proto to nehazi jiskru? Co treba kabel od chcipaku? V patek to budu rozebirat a koumat.. diky za rady
Domino650
 
Příspěvky: 12
Registrován: středa 10 leden 2018, 19:26

Re: Nenastartuje

Příspěvekod peca » čtvrtek 07 červen 2018, 00:56

Zdar. Pokáď máš vypozorovaný že ti to při pohybu řídítek chcípne tak by to mohlo byt dobrý vodítko. Propípat káble z řídítek a uvidíš. Poďvej se co se ti kde hýbe, esi néni nekde kábl skříplý, zlomený,nehýbe se v konektoru,... No nezávidím, zlom vaz.
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: Nenastartuje

Příspěvekod rastakvajanasta » čtvrtek 07 červen 2018, 07:16

Myslím žes příčinu určil dobře. To bude nalomený kabel u krku řízení.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Nenastartuje

Příspěvekod Domino650 » středa 13 červen 2018, 18:50

Tak vyřešeno během 15 minut, sundal jsem nádrž, byla teplem vyhřátá za ty léta ta pacička co drží svorkovnici, jak jsou ty dva svazky kabelu vedle sebe, tudíž se to vibracema postupne vysouvalo, až se to vysunulo uplně a bylo to rozpojene. Tak jsem to trochu poupravil, dal jsem pod pacicku stahovaci pasku, tim se pacicka odehnula a ted uz se to nemuze rozpojit :)

Jeste jsem taky prisel na to, ze tam chybi sroub motoru skrz viko hlavy, tak jsem tam dal novej :)

Ale zrejme to jeste nekde taha za plynovy lanko, pri pravem zatoceni to prida trochu otacky, naopak pri levem ubere otacky.
Domino650
 
Příspěvky: 12
Registrován: středa 10 leden 2018, 19:26

Re: Nenastartuje

Příspěvekod peca » středa 13 červen 2018, 19:08

No vidíš, štěstí v neštěstí.
Može to tahat aj za lanko sitiče. Skus ty plynový lanka vyháknůt z teho očka na rámu aby byly volnější (popř. udělat volné očko ze stahovasí pásky). Zkontroluj esi je na plynových lankách trochu vůla.
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: Nenastartuje

Příspěvekod Domino650 » čtvrtek 14 červen 2018, 12:49

Tak to je jeste asi jina zavada, dneska jsem to projel, prijel jsem domu a uz to zase toci starterem, ale nechytne, ja uz fakt nevim... nechapu to, jestli fajka, kabel od fajky, civka nebo ridici jednotka?
Domino650
 
Příspěvky: 12
Registrován: středa 10 leden 2018, 19:26

Re: Nenastartuje

Příspěvekod rastakvajanasta » čtvrtek 14 červen 2018, 13:21

Tady bysme akorát stříleli od boku. Budeš muset prolézt elektriku, zas tolik tam toho není. Může to dělat tlačítko chcípáku, čidlo stojánku, nebo u spojky, nebo jiná blbost. Zkontroluj si, že máš dobrou kostru (čerej tlustej drát od mínu pólu baterky na blok motoru), atd... Třeba CDI bych podezíral až na posledním místě. Spousta lidí hned jak začne motorka poškubávat nebo chcípat sahá na jednotku, ale dovolím si tvrdit, že v drtivý většině případů je chyba jinde.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

CDI

Příspěvekod Domino650 » pátek 22 červen 2018, 07:08

Ahoj, nikdo mi neporadil, tak davam dotaz, (Honda nx650 Dominator, rok vyroby 1991).
Objevil se mi problem, najezdil jsem s nim od koupeni cca 2000 km bez problemu. Pri posledni projizdce me bohuzel nechal.

Po ujeti 300 km jsem si chtel dat na pumpe kafe, motorku jsem vypnul. Ale pak jsem chtel odjet a motorku uz jsem nenastartoval. Tocila normalne starterem, ale nenastartovala. Tudiz jsem usoudil, ze nedava jiskru.

Sundal jsem tedy fajfku a vyndal svicku, ukostril a opravdu nehazela jiskru. Po te jsem sundal nadrz, zjistil jsem, ze byl vypadnuty (starim vyhrata pacicka na konektoru, tudiz se vycvaknul) konektor ve svorkovnici.

Opravil jsem konektor a motorka ihned hazela jiskru a nastartovala. Jel jsem ji projet, prijel jsem a opet uz jsem ji nenastartoval, zase nehazi jiskru. je to zaludne, promeril jsem civku a zjistil, ze do ni pri startovani nejde proud. Tudiz podezrivam vadne CDI.

Vyndal jsem ho, ale jelikoz je zatavene, tak jsem si netroufnul ho rozrezavat a proletovat vsechny kontakty jak delaji nekteri lide. Pak to pry funguje.

Nove CDI od Ignitech stoji kolem 3500 kc ze ano? To se mi zda dost.. mate s tim zkusenost ze to pak alespon funguje? Nebo po 3 letech, jak nekdo psal to zase odejde?

Je tu nekdo z okoli Prahy, kdo by mi mohl treba svoje CDI pujcit na vyzkouseni, jestli je to tim?

Koukal jsem na ebay, ze tam prodavaji nove CDI od 400 kc do cca 1500 kc, ma s tim nekdo zkusenost? Funguje to? Dekuji moc za pomoc, je tak pekne a ja nemuzu jezdit.

Např. tohle

https://m.ebay.com/itm/Motorcycle-DC-CD ... Swav5ap3nR

/prosím nezakládej ke stejnému dotazu duplicitní téma, pokračuj ve starém, ať tu nemáme zmatek. témata sloučena. rasta/
Domino650
 
Příspěvky: 12
Registrován: středa 10 leden 2018, 19:26

Re: Nenastartuje

Příspěvekod Wáca » sobota 23 červen 2018, 20:34

Myslim že ti nezbude nic jiného než tu novou jednotku koupit. Nebo aspoň od někoho pujčit a pak koupit novou. 3500,- za jednotku není moc podle mě. Někdo tu myslim psal že do ní bouchnul a zase fungovala, jelikož tam byl špatný kontakt a dokonce jsem někde viděl fotky jak jí rozdělal a proletoval kontakty, zkus pohledat na netu.

edit: když otočíš klíčkem, poskočí ručička otáčkoměru ?
https://www.youtube.com/watch?v=XGLZpa3_ZnM
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Nenastartuje

Příspěvekod Alfik » neděle 24 červen 2018, 14:59

Rozebrat a vykuchat to tady zkoušel tuším RICHARD,ale je to náročná operace s nejistým výsledkem.Oslov Rastu,jestli by nepomohl s výpůjčkou,má teď dva stroje(ale poměrně starého data výroby).
A vida,zase stačí zadat do kolonky,,hledat" a je to(chlapi,používejte to,já tu věčně nebudu)
viewtopic.php?f=17&t=1884&hilit=oprava+cdi
Není zač :-bay
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: Nenastartuje

Příspěvekod Domino650 » čtvrtek 05 červenec 2018, 18:39

Tak jsem sehnal tady jednoho kluka, co bydlel kousek odemne, dali jsme jeho cdi na moji motorku a hned to jiskru hazelo, takze jsem rad, ze vim, cim to je :)

Koupim nove CDI od ignitechu a tohle stare se pokusim propajet a nechat pripadne jako nahradni.
Domino650
 
Příspěvky: 12
Registrován: středa 10 leden 2018, 19:26

Re: Nenastartuje

Příspěvekod Domino650 » středa 18 červenec 2018, 10:09

Tak pred 14 dny jsem koupil v ignitechu nove cdi a jezdi to bez problemu :)
Domino650
 
Příspěvky: 12
Registrován: středa 10 leden 2018, 19:26

Re: Nenastartuje

Příspěvekod Wáca » středa 18 červenec 2018, 20:55

No vidíš, teď kuchnout původní CDI :-)
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Nenastartuje

Příspěvekod DEDO » sobota 21 prosinec 2019, 16:29

Kratke video o tom ako odmerat CDI. Aj mne to pomohlo.
https://youtu.be/E1af7TwnD0s
Katuska zazigania je vystup na zapalovaciu cievku.
DEDO
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 130
Registrován: pátek 01 leden 2010, 15:07
Bydliště: Žilina SR

Re: Nenastartuje

Příspěvekod Bača » středa 25 březen 2020, 16:19

Zdarec chlapi, potřebuju radu na mém dominu po výměně vahadel přestal startovat nemůžu přijít na chybu a z rovodama se nehýbali...seštelovaný vahadla jsou správně karbec vyčištěn a nová svíčka...a při startování jen zabrble ale nenaskočí nevíte po čem jít?
Bača
 
Příspěvky: 2
Registrován: středa 25 březen 2020, 16:09

Další

Zpět na Rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků