Prasklý pístní kroužek, vyražené těsnění. Může za to servis?

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Prasklý pístní kroužek, vyražené těsnění. Může za to servis?

Příspěvekod Player1 » sobota 02 březen 2019, 21:29

Vážení, mám problém se servisem a zároveň bych rád věděl váš názor.
Mám Dominátora, 1996, najeto 70 000 km. Přestalo to řadit. Koupil jsem řadící kulisu a vidličky, dle doporučení mechanika.
Dal jsem to do servisu, mechanik rozhodil motor, složil a neřadilo to dál. Praskla totiž pružina, co je v karteru. Pak jsem zjistil, že se na tu pružinu vyprdlnul a myslel, že to půjde. Nešlo, OK, udělá to znovu.
Udělal, koupil novou pružinu, vyměnil, a aby nebyl tratnej rozdělal motor, vyndal hlavu, píst atd. všechno vyčistil, vyměnil gufera, dal nová těsnění, svíčky, olej. Řadící kulisu vůbec neměnil.
Celé to stálo 11 500 Kč + 2 000 za kulisu a vydličky a trvalo to rok!
Jedu na první jízdu, po 30 km se začalo čoudit z pod hlavy. Volám mechanikovi, - co je? Nevím, to je divný, všechno je OK za to ručím, vše utaženo, tak přivez.
Už jsem nadojel. Po 15 km se motor zastavil, kovový zvuk, konec.
Mechanik tvrdí, že se po vyčištění (bylo to plný karbonu) zvýšily tlaky, vyrazilo to těsnění a prasknul pístní kroužek. Ale, že je to únava materiálu, náhoda, motorka stará, hodně najeto atd. Předtím ale říkal, že je vše v dobrém stavu.
No, a co teď s tím?
Zatím se nevyjádřil, že až to rozdělá a zjistí poškození. Očekávám, že na mě vyblafne dalších 10-15 tisíc za opravu. Mě se vůbec nelíbí průběh celé věci. Nejsem mechanik, proto dávám motorku do servisu a ten musí vědět, jaké následky mají jím provedené úkony.
Player1
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtvrtek 28 únor 2019, 23:28

Re: Prasklý pístní kroužek, vyražené těsnění. Může za to ser

Příspěvekod peca » sobota 02 březen 2019, 22:51

No nazdar, tos kápl asi na "šikovnýho" mechoša!!!! :evil:
Pístní kroužek, se 70000km na hrbu, se može klidně zlomit (sám sem na mojem viděl, naštěstí při demontáži na výbrus). Klidně mohl (na)prasknůt při zpětné montáži. Aby ti vyletělo nové těsnění z pod dobře utahlé hlavy se ně teda zdá jako utopie. +oprava_neoprava přvodovky. Nezáviděníhodná situace, protože se ti bude těžko dokazovat kdo za co mohl. Aby nakonec mechoš nevyrukoval s tym, žes temu nekde dal napit a nebylo to zajetý.
Každopádně se v tem vrtal on a né ty. Ale nevim jak by se z teho dalo dobře vybruslit :(
Snáď ti někdo dobře poradí. Zlom vaz.
Jo a nebylo by špatný dat do světa který že to byl odborník.
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko


Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron